خانه » محیط زیست » چرا کاشت بادامچه در ساوه و زرندیه اهمیت دارد ؟!

چرا کاشت بادامچه در ساوه و زرندیه اهمیت دارد ؟!

بادام کوهی یا بادامچهamygdalusscoparia,درختچه سبز رنگی است که بصورت دیم در اقلیم نیمه خشک ایران میروید.
ارتفاع ۲و نیم تا ۳متر و قطر تاج پوشش آن ۲تا۲ونیم متر است.گلهای بادامچه شیرین ،صورتی و گلهای بادامچه تلخ ،سفید هستند.در تمامی خاکها ،رشد میکنندولی خاک آهکی را ترجیح میدهند و از خاک پر رطوبت و بدون زهکشی صدمه میخورند.
۴۰گونه بادامچه کوهی در دنیا شناسایی شده است که بیش از ۳۰گونه آن در ایران پراکنش دارند و از این تعداد،۱۴گونه شامل ۶هیبرید و ۸گونه معمولی ،انحصاری ایران میباشند.دامنه های ارتفاعی رویشگاه بادامچه کوهی ،بین ۸۰۰تا ۲۷۰۰متر از سطح دریا و با متوسط بارندگی ۱۵۰تا ۲۵۰میلیمتر سازگار است.
بادامچه کوهی دارای محصولات فرعی و با ارزش است.این گیاه چند‌منظوره بوده و علاوه بر استفاده از چوبش به عنوان سوخت،کاربردهای دارویی و خوراکی متعددی داشته و در داروسازی ،صنایع غذایی و بهداشتیاستفاده میشود.در منطقه فرسمانه تفرش از شاخه های نازک ان ،سبد میبافند.
خواص دارویی:
ضد عفونی کننده ،تسکین دهنده درد ،سرمه آن به جهت تقویت بینایی. ،مالیدن کوبیده آن ،ضد شوره بوده و شپشک و رشک را از بین میبرد.
میوه بادامچه کوهی ،دانه ای روغنی است که ضماد آن با سرکه ،جهت زخمهای کهنه و زخمهای چرکی پوست و زخمهای عصبی،جرب و خارش و ترکیدن پوست ،مفید است.
از پوست ساقه و بخصوص ریشه این گیاه برای دباغی کردن پوست ،درست کردن مشک آب ،مشک ویژه ماست و دوغ و….و همچنین در رنگرزی استفاده میکردند.در گذشته در مناطقی از ایران ،دانه های آن را جمع آوری و آن را درون کیسه گونی ریخته و در ته جوی آب میگذاشتندتا پس از چند روز تلخی آن از بین برود.سپس دانه را بوسیله دستاس (آسیاب دستی) می شکستند و مغز آن را خارج کرده،کمی تفت داده و بعنوان یک خوراکی خوشمزه از آن استفاده میکردند.
مغز این‌گیاه به علت داشتن کلسیم زیاد در درمان و پیشگیری از پوکی استخوان مفید است.! در ساوه به مغز بادامچه‌کوهی تفت داده شده ،لب لبو میگویند که قاطی آجیلها و یا به تنهایی قابل خوردن است.برگها و ساقه های نازک بادامچه کوهی ،خوراک خوبی برای بزهای‌وحشی است.کاشت بادامچه‌کوهی به جهت حفاظت از خاک و تنظیم آبهای سطحی و جنگلکاری در مناطق خشک ،یکی از بهترین گونه های تشکیل دهنده جامعه درختی زاگرس و سایر نقاط بخصوص اطراف دریاچه سد الغدیر ساوه است.
احیای جنگلهای بادامچه‌کوهی به دو صورت :
۱-کاشت بذر در گلدانهای پلاستیکی و انتقال به زمین اصلی.
۲- کاشت مستقیم در زمین اصلی انجام میگیرد.
کاشت بذر در طبیعت ،باید پس از اولین بارندگی در پاییز و زمانی که زمین مرطوب است انجام گیرد.حتی الامکان سعی شود ،بذرها در قسمت شمالی کوهها و تپه ها باشند تا آفتاب کمتری به انها بخورد.اینطوری تبخیر از سطح خاک ،کمتر است و گیاه نیاز کمتری به آب دارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *