خانه » محیط زیست » زمین هر روزت مبارک!!؟

زمین هر روزت مبارک!!؟

هزاران هزار ظروف یکبار مصرف طی چند روز، به مناسبت ایام نیمه شعبان در مسیر مسجد جمکران بعد از مصرف در ایستگاه های پذیرایی تبدیل به پسماندهای بی ارزشی شدن که فقط و فقط زمین و محل دفن شهر قم را پر و آلوده کردند و میلیون ها پسماند بی ارزش از ظروف یکبار مصرف در این ایام در ایران تبدیل به پسماند شدند و هزاران نفر پاکبان و نیروی اجرایی دو چندان تلاش نمودن تا با خدمات مناسب، شهر پاکیزه ای را  محقق سازند تا میلاد عزیزی را جشن بگیریم.

_ کاش در ایران برخی از مدیران جلسه محور بجای برڱزاری جلسات متعدد و صورتجلسه های فراوان و باز جلسات در جلسات برای بررسی صورتجلسات معوق و معلق و … به این نتیجه تکراری نمی رسیدن در پاسداشت “روز زمین پاک ” فقط بنرهای زیادی در سطح شهر نصب ننمایند که بروی آن نوشته باشند “#روز_زمین_پاک_مبارک ” .

_ از این نکته نگذریم که خود این بنرها و بسیاری از تصمیمات اجرایی برخی از مدیران شهری ،خود باعث تولید پسماند و آلودگی زمین می شود و این شومن بازان بازار گرم کن هنوز مشتاق به دیده شدن و کارهای نمایشی هستند تا کاری های اصولی و علمی.

✍️ از دیدگاه من برپایی موکب های پذیرایی دوستدار محیط زیست با همراهی دوستداران و رهروان امام عصر عجل الله تعالی فرجه در ایام نیمه شعبان میتواند کمک شایانی برای ساختن محیط زیست شهری سالم تر و عاری از آلودگی های زیست محیطی بوجود آورد بجای اینکه پذیرایی های متعدد و سلیقه ای و متفاوت برپا گردد و صرفا کمکی کند به رونق تولید محصولات ناسازگار با محیط زیست.

✅ ما میبایست در ایران نذرهای سبز را جایگزین نذرهای کنیم که تولید پسماند، سوغات نهایی آنهاست تا پسماند کمتر و مناسب تری تولید شود.

✅ الزامیست موکب های پذیرایی را ملزم کنیم که نسبت به نوع اثرات زیست محیطی خود پاسخگو باشند و صیغه های نذرهایمان را سازگار با محیط زیست بنانهیم.

✅ بی تفاوت نباشیم و بدانیم مرد ایران میتوانند سزاوار بهترین ها باشند و در آینده نزدیک برای پذیرایی از امام عصر باید تلاش نماییم شهری مناسب و آرمانی را بسازینم تا شرمنده نگردیم ، او خواهد آمد و زمین پاک را خواهد ساخت، عاری از هر ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *