خانه » محیط زیست » انگور خرقان و رابطه اش با اقتصاد مقاومتی.!

انگور خرقان و رابطه اش با اقتصاد مقاومتی.!

چند دهه قبل ،روستاهای ما در همه زمینه ها خودکفا بوده و نیازی به واردات مواد غذایی از شهرها و خارج کشور نداشتند. اما بتدریج با تغییر سبک زندگی و مهاجرتها ،گسترش راهها و …پای مواد غذایی کارخانه ای و غیر ارگانیک به روستاها باز شد..‌‌‌…
در سالهای اخیر ،خوشبختانه نهضتی برای بازگشت به گذشته آغاز شده است. و البته هر برگشتی به عقب مذموم نیست.!
این حرکت در نوبران ساوه ،شتاب بیشتری نسبت به خرقان زرندیه دارد.
انگور یکی از برکات خوب خداوندی است که هم تازه اش را میتوان استفاده کرد و هم از کشمش ،شیره ،سرکه شیره (یا غورابه) ،باسلق و سوجوق آن بهره برد.
روز جمعه ۶مهر ۹۷ در روستای بندامیر شاهد یک حرکت جمعی برای درست کردن شیره و کشمش بودیم.چقدر خوب است که اهالی خرقان از امثال این محصولات ارگانیک و طبیعی تولید کرده ،هم خود به مصرف برسانند و هم با فروشش به اقتصاد محلی کمک کنند .!
خرقان زرندیه و نوبران ساوه ، پتانسیلهای زیادی برای شکوفایی اقتصاد مقاومتی و درون زا دارند.از تولید بید قرمز گرفته تا بهره برداری پایدار از گیاهان دارویی ،خوراکی ،عطری تا خانه های گردشگری ،اماکن تاریخی و طبیعی و…….
در انتهای مطلب به برخی خواص شیره انگور که در طب سنتی به دبس یا دوشاب از آن نام برده شده اشاره میشود:
* خون سازی و تقویت بدن / افزایش دهنده وزن و عضلات./ باز کننده انسداد مجاری کبدی./ ضد التهاب و نرم کننده حلق./ مفید برای درمان صرع ،کبد ،تپش قلب، سرفه مزمن و…
سرکه شیره هم ،بهترین نوشابه است که متاسفانه الان در روستاها با کوکاکولا و زم زم و….جابجا شده است.
در فرآوری شیره کمی خاک مناسب به آن میزنند اگر خاک به مایع انگور زده نشود محصولی بنام غور آبه بدست می آید که نوشابه خوب و سالمی است.
از شیره انگور بخصوص در پاییز و زمستان غافل نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *