خانه » دسته‌بندی نشده » کارشناسان متخصص را طاغوتی خواندیم و به حرف‌شان گوش نکردیم

کارشناسان متخصص را طاغوتی خواندیم و به حرف‌شان گوش نکردیم

عیسی کلانتری
کارشناسان متخصص را طاغوتی خواندیم و به حرف‌شان گوش نکردیم

بعد از انقلاب کارشناسان متخصص را طاغوتی خواندیم و به حرف‌شان گوش نکردیم؛ حالا رتبه یک فرسایش آب، خاک و مواد ژنتیکی در جهان را داریم. چیزی برای نسل‌های بعد باقی نگذاشتیم
در آن زمان به حرف کارشناسان متخصص عمل نکردیم و آنان را طاغوتی قلمداد کردیم، نتیجه این امر آن است که در حال حاضر رتبه یک در فرسایش آب، خاک و مواد ژنتیکی در جهان متعلق به ایران است.
تقریبا می‌توان گفت همه رودخانه‌های کشور خشک شده و میزان متوسط آب در ۳۰ سال گذشته از ۱/۶ میلیارد مترمکعب امروز به ۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

بعد از انقلاب فکر کردیم آزادی و قدرت کشور در خودکفایی گندم است راه غلط را پیمودیم و با حمله به مراتع، خاک و مراتع را نابود کردیم.
ایران اولین کشور در جهان به لحاظ تخریب خاک است. بر اساس گزارش‌های مستدل، سالیانه بیش از ۱۲ تُن در هر هکتار فرسایش خاک داریم که ربطی به امریکا و اسراییل ندارد؛ بلکه تقاص سیاست‌های غلط چهار دهه گذشته را می‌دهیم.
@khorasanhamyar

محیط زیست امانت نسل‌های بعدی است و ارث پدری ما نیست. بدترین امانتدار طی ۷ هزار سال قدمت این مملکت ما بودیم که چیزی برای نسل‌های بعد باقی نگذاشتیم.
اگر بخواهیم طبق استانداردهای بین‌المللی عمل کنیم، باید تمام صنایع خودروسازی، بسیاری از نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، تولیدکنندگان مواد غذایی و دامداری‌ها تعطیل شوند.

هیچ‌کس نمی‌تواند ۴۸ ساعت در عسلویه زندگی کند و از نظر قوانین زیست‌محیطی همین الان باید عسلویه تعطیل شود. شاغلان در عسلویه هیچ جایی برای فرار ندارند، چرا که شهرها بین پالایشگاه‌ها احاطه شدند.
۱۲۰ میلیارد دلار در عسلویه سرمایه‌گذاری شده است و در حالی که برای جابجایی پالایشگاه‌ها تنها یک میلیارد دلار هزینه لازم بود. اما بر اساس کوتا‌هی‌های صورت‌گرفته مردم عسلویه یا باید بمیرند و یا جابجا شوند و یا صنعت گاز و پتروشیمی ما تعطیل شود.
صنعت گاز و پتروشیمی سالیانه ۴۵۰ میلیارد تومان جریمه به استانداری پرداخت می‌کند و استانداری به جای اختصاص این رقم به عسلویه آن را بین شهرهای اطراف مانند بوشهر تقسیم می‌کند که این نقض قانون است.

مشکلات موجود آب کشور به دلیل کشاورزی است. از ۹۰ درصد آبی که در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، ۶۰ درصد هدر می‌رود.
ایران تنها کشوری در دنیا است که ۱۰۰درصد آب‌های تجدیدپذیر را مصرف می‌کند. این در حالی است که متوسط مصرف آب‌های تجدیدپذیر نباید بیش از ۴۰ درصد باشد.
در ۴ روز از تیرماه امسال، «اُزُن» موجود در هوا بیش از PPM ۱۵۰ بود. این یعنی مردم سم خالص استشمام می‌کردند اما به دلیل آنکه هیچ‌کس نمی‌بیند، شهر تعطیل نشد.

در شمال کشور جایی برای دفن زباله نیست و در این مناطق مشکل اصلی مردم، دفن پسماند است. هیچ ارگانی برای سوزاندن پسماند اقدام نمی‌کند و در حال حاضر رودخانه‌های شمال کشور، جانوری به عنوان آبزی ندارند.
طبق بررسی‌های انجام‌شده، ۱۸ درصد دریاچه ارومیه به دلیل شرایط اقلیمی و ۸۲ درصد آن نیز به دلیل مدیریت غلط انسانی خشک شده است.
با آب دریاچه ارومیه، قله‌های تبریز را آبیاری کردیم. همچنین با آب شهریار و کرج، فضای سبز تهران را توسعه دادیم. این‌ها با هم هم‌خوانی ندارد. در حال حاضر در شهر اصفهان که مانند شهر فینیکس در آریزونا است، کشاورزی و گاو خونی تعطیل است.
۱۰۰درصد آتش‌سوزی‌های عراق عمدی است و مردم هویزه، سوسنگرد و اهواز باید قربانی این آتش‌سوزی‌ها باشند. ۱۳ روز طول کشید تا دولت عراق اجازه ورود بالگرد ایران را برای مهار آتش صادر کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *