خانه » محیط زیست » کمیته تولید غذای سالم ساوه

کمیته تولید غذای سالم ساوه

در جلسه کمیته تولید غذای سالم ساوه بر جلوگیری از آبیاری مزارع کشاورزی شهرستان بوسیله فاضلاب تاکید و وظیفه هر دستگاهی برای مقابله با این فاجعه در حوزه کشاورزی مشخص و تبیین شد.
📡 @foriSaveH
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مدیرجهادکشاورزی ساوه در این جلسه بر اهمیت امنیت غذایی و سلامت محصولات کشاورزی تاکید کرد و به شرح وظایف و فعالیت‌های مجموعه کارشناسان، مروجین کشاورزی و واحدهای گیاه پزشکی در برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی پرداخت.
📡 @foriSaveH
حسن شریفی، خواستار مهار و کنترل پساب و فاضلاب خام شهری جاری در اراضی منطقه فانوس آباد و مهار فاضلاب منطقه کمربندی اصفهان که عموما ناخواسته به اراضی کشاورزی، انهار، مزارع و باغات وارد می‌شود، شد و افزود: جاری شدن فاضلاب در اراضی کشاورزی علاوه بر آلودگی خاک موجب تولید محصولات غذایی آلوده می‌شود.
📡 @foriSaveH
شریفی همچنین خواستار جلوگیری از پمپاژ آب زهکش در پایین دست تصفیه خانه شوراب موسوم به منطقه زرباف شد و با اشاره به رسانه‌ای شدن این موضوع و حساسیت بالای موضوع گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی مکلفند به وظایف قانونی خود عمل کرده و مانع از استفاده از فاضلاب در اراضی کشاورزی شوند و با دستور مقام قضائی تمامی پمپ‌های مستقر در کانال فاضلاب روان شده در این منطقه جمع آوری شود.
📡 @foriSaveH
در این جلسه مصوب شد تمامی دستگاههای اجرایی نسبت به اطلاع رسانی ممنوعیت استفاده از پساب و فاضلاب خام برای تولید محصولات کشاورزی اقدام کنند. همچنین شرکت آب و فاضلاب شهری و دانشکده علوم پزشکی موظفند نسبت به ارائه راهکار عملی برای مهار و جلوگیری از ورود پساب و فاضلاب خام شهری در منطقه فانوس آباد و کمربندی اصفهان تا تکمیل طرح فاضلاب این مناطق اقدام کنند.
📡 @foriSaveH
جمع آوری موتور پمپ‌های مستقر در زهکش‌ها و جلوگیری از پمپاژ از طریق احکام صادره قضایی توسط امور منابع آب و محیط زیست شهرستان در منطقه زرباف، توصیه و ترویج استفاده از آب خروجی تصفیه‌خانه‌ها به بهره برداران منطقه بجای استفاده از فاضلاب خام توسط امور منابع آب، جهادکشاورزی، اتحادیه، تعاونی‌ها و تشکل‌های کشاورزی مرتبط و محیط زیست شهرستان و نمونه‌برداری و آنالیز خروجی آب و فاضلاب شهر صنعتی و بررسی کیفیت آن در تولید محصولات باغی زراعی و گلخانه‌ای توسط محیط زیست از دیگر مصوبات این جلسه بود.
📡 @foriSaveH
خبرگزاری ایسنا منطقه مرکزی، پیشتر با انتشار گزارشی با عنوان “اینجا سرطان می کارند” که در دهم تیرماه سالجاری بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت و تبعات و پیامدهای این فاجعه در حوزه کشاورزی ساوه پرداخت که بلافاصله با اعلام ضرب‌‌الاجل از سوی فرمانداری ساوه به منظور جلوگیری از تداوم فاجعه زیست محیطی در حوزه کشاورزی ساوه شد و تکالیف و وظایف هر دستگاه برای جلوگیری از تداوم کشت گندم، جو، ذرت، بامیه، یونجه و سبزیجات با استفاده از فاضلاب تصفیه نشده در منطقه زرباف ساوه مشخص شد

💥خبرفوری ساوه💥
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD_iLDVRdvnpaZGPmA

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *