خانه » محیط زیست » راز و رمز کتاب عباس محمدی چیست که در کمتر از یکسال به چاپ پنجم می‌رسد؟!

راز و رمز کتاب عباس محمدی چیست که در کمتر از یکسال به چاپ پنجم می‌رسد؟!

می‌گویند مردم حوصله ندارند؛ دچار لکنت‌های شدید معیشتی شده‌اند؛ دلار و سکه همچنان بالا  و فشار خون اغلب آدم‌ها پایین می‌آید! با این وجود، کتاب محیط‌زیستی عباس محمدی دارد خیلی خوب می‌فروشد تا یک پیام را به همه ما یادآور شود! اینکه اگر بدانی چه می‌نویسی و به آنچه می‌گویی باور داشته باشی، حتماً مخاطب ناامیدت نخواهد کرد.

۲⃣ خلاصه اینکه چاپ جدید کتابِ #طبیعت‌پیمایی_بی‌ردپا با همان قیمت سال گذشته، منتشر شد تا دستکم محیط‌زیستی‌ها نشان دهند که در حوزه نشر هم از خود شروع می‌کنند.

۳⃣ بخش اصلی این کتابِ کوچک، برگردان کتاب Leave No Trace  تألیف ویل هارمون (Will Harmon) است. حدود یک‌سوم از کتاب هم دستورکارهایی است که مترجم – #عباس_محمدی – با توجه به تجربه‌های کوه‌نوردی و طبیعت‌پیمایی‌های خود، به متن اصلی افزوده است.

۴⃣ در این کتاب تلاش شده است تا «بایدها و نبایدها»یی که لازم است در نظر بگیریم تا حضورمان در طبیعت موجب آسیب دیدن محیط زیست نشود، بیان گردد. در هر یک از انواع کوه نوردی‌ها و طبیعت‌گردی‌ها (پیمایش قله‌ها، صعود دیواره‌ها، یخ‌نوردی، تنگ‌پیمایی، قایق‌رانی، اسکی، راه‌پیمایی در بیابان، و…) باید اصولی را رعایت کنیم که در عین ساده بودن، تفاوت‌هایی هم دارند. در کتاب همچنین شیوه‌هایی برای چادر زدن، افروختن آتش، قضای حاجت، شستشوی ظرف، و حمام کردن پیشنهاد شده که اثر ما را در طبیعت به کمینه می‌رساند.

۵⃣ این کتاب در ۱۰۴ صفحه، به قیمت نُه هزار تومان، با حمایت بنیاد فرهنگی محمدی‌فر و انجمن کوه‌نوردان ایران منتشر شده است. برای خرید و دریافت آن می‌توانید ای‌میل بزنید: am.kouh@gmail.com  یا با دفتر انجمن کوه‌نوردان تماس بگیرید: ۶۶۷۱۲۲۴۳ – ۰۲۱ و یا به کتاب‌فروشی «فجر تهران» (تهران- خیابان انقلاب، نرسیده به خیابان ۱۲ فروردین، شماره‌ی ۱۳۳۴، تلفن: ۶۶۴۱۴۱۰۹) مراجعه کنید.

۶⃣ برای کسانی که بیش از پنج نسخه از کتاب را بخواهند، تخفیف در نظر گرفته می شود.

https://t.me/darvishnameh/7171

محمد درویش
✅ تبریک به دوست عزیزم، #عباس_محمدی برای انتشار یک کتاب ارزشمند در حوزه پیمایش طبیعت با رعایت هنجارهای محیط زیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *