خانه » محیط زیست » همایش دهیاران و شوراهای اسلامی نوبران

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی نوبران

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی نوبران و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست.!

به دعوت آقای قاسمیان ،بخشدار محیط زیستی نوبران ،همایشی برای دهیاران و اعضا شوراهای اسلامی روستاهای نوبران در روز چهارشنبه ۹خرداد۹۷ برگزار و مسولان و کارشناسان به ایراد سخنانی در خصوص وظایف دهیاران و شوراها پرداختند.
در این همایش فرصتی نیز در اختیار گروه مردم نهاد حافظان طبیعت ساوه قرار داده شد تا به شرح فعالیتهای سال ۹۶ این گروه و تبیین نظرات محیط زیستی بپردازند.
مدیر عامل این گروه به نقش مهم مردم و مشارکت آنها در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست پرداخته و این نقش را بسیار کلیدی و حیاتی دانستند.سپس به مسئله امر به معروف و نهی از منکر محیط زیستی با گفتار و لحن ملایم و محترمانه پرداخته و در خاتمه به زمینه های بالقوه برای ظهور اقتصاد مقاومتی در روستاها اشاره کردند.
مسئله گردشگری طبیعت یا اکو توریسم در نوبران و تبدیل آن از تهدید به فرصت. ایجاد خانه های مناسب برای گردشگران ایرانی و خارجی با استفاده از وام و تسهیلات اعطایی مناسب سازمان میراث فرهنگی.بهره برداری پایدار از گیاهان دارویی ،خوراکی ،عطری و آرایشی ،پرورش گل محمدی ،بید قرمز …اخذ مجوز برای بهره برداری از بالامبو یا باریجه ،قارچ تروف یا دنبلان،گرفتن مجوز برای قرقهای خصوصی حیات وحش در منطقه، تولید انرژی برق از صفحات خورشیدی و فروش آن به دولت و شبکه سراسری برق کشور و…..از جمله مباحث مطروحه بود که پس از تبدیل به فعلیت میتواند به ایجاد اشتغال و سرمایه در روستاها بیانجامد.در خاتمه لازم است از بخشدار مجترم نوبران و همکارانش برای برگزاری این جلسه تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *