خانه » محیط زیست » حکایت روز مره گی جویهای ساوه !

حکایت روز مره گی جویهای ساوه !

در شهر ۲۳۰۰۰۰نفری ساوه ،چه تعداد پاکبان وجود دارد؟!
اما هر تعداد هم که باشند تا هنگامی که همه ما جوی های آب را زباله دان بزرگ خود بدانیم به تنهایی کاری از پاکبانان زحمتکش بر نمی آید.
آیا این عادت خوبیست که فقط پاکیزگی را داخل خانه رعایت کرده و جز آن را آلوده نماییم؟! برخی ایراد میگیرند که چرا شهرداری سطل زباله نمیگذارد؟!.
یک پاسخ این است :
در داخل پارکها که به فاصله هر ۱۰متر یک سطل زباله وجود دارد، چرا بازهم زباله ها در محوطه پارک رها میشوند؟ و یا در کنار خودپردازها که به فاصله ۲۰سانتیمتری جای مخصوص ریختن رسیدهای کاغذی وجود دارد ،چرا آنها روی زمین رها میشوند؟! از این چراها زیاد وجود دارند،نظیر اینکه با وجود چند ده برابر شدن ظرفیت دانشگاهها ،نسبت به قبل از انقلاب و بالا رفتن در صد فرهیختگی چرا بین این اقشار ،ریختن ته سیگار و زباله در کوچه و خیابان به امری عادی تبدیل شده است؟!
یک مسئله عجیب دیگر هم این است که با وجود کم آبی،چگونه همیشه در جوی های ساوه ،آب وجود داشته و زباله ها را با خود میشوید و میبرد؟!
اگر چند روز آب در جویها نباشد ،چه وضعیتی برای شهر ،پیش خواهد آمد؟!
تصاویر در روز پنج شنبه ۲۳فروردین ۹۷ در سر خیابان طالقانی ۱۰ از تلاش این پاکبان عزیز گرفته شده است .چیزی که هر روز میبینیم و بی تفاوت از کنارش رد شده و گاهی هم برای بیکار نبودن پاکبان ،زباله ها را داخل جوی میریزیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *