خانه » محیط زیست » ارتشی دلیر ساوجی سرتیپ احمد آرام و مستند معبر بهشت.!

ارتشی دلیر ساوجی سرتیپ احمد آرام و مستند معبر بهشت.!

سرتیپ احمد آرام با ۴۶درصد جانبازی از خطه دلاور پرور ساوه و روستای طراز ناهید است.ایشان بارها در عملیاتهای مختلف از غرب تا جنوب حضور داشته و مجروح گردیده است.
آرام از سال ۱۳۵۳ خدمتش را از دانشکده افسری ارتش آغاز و با شروع انقلاب در لشکر ۲۱حمزه در سمتهای فرمانده دسته شناسایی ،دسته خمپاره انداز ،فرمانده گروهان ،گردان و….. تا ریاست دفتر سپهبد صیاد شیرازی و ….را به عهده داشته است.برای آشنای بیشتر با نامبرده توجه علاقمندان را به ۳کتاب:
آرام سخن بگو ،چهره های ماندگار(سرتیپ احمد آرام)و کانال هندلی ،جلب مینماییم.
اواخر سال ۶۰و فروردین ۶۱در منطقه فکه و کنار پل کرخه ،برای اولین باردر تاریخ دفاع مقدس در همان منطقه ای که سرتیپ آرام فرماندهی آن را به عهده داشت، کانالی بطول ۴۵۰متر به سمت عراقیها حفر گردیدکه نقش مهمی در پیروزی عملیات فتح المبین داشت.
در اینجا باید یادی هم از سرپست مقنی های یزدی یعنی شهید حاج غلامحسین رعیت (حجتی)که بمدت ۳ماه و نیم مسولیت حفر کانال را با برادران ارتشی داشت نماییم.
حالا پس از گذشت سالها ،صدا و سیمای مرکز یزد با تهیه کنندگی آقای حکیم آبادیان در حال ساخت مستند۴۵دقیقه ای با عنوان معبر بهشت از این حماسه و تلاش است .تاکنون مصاحبه هایی هم با سرتیپ احمد آرام صورت پذیرفته است و باید کمی صبر کنیم تا ان شاالله حاصل کار را از سیما به نظاره بنشینیم.
درود به ارواح‌مطهر شهدا ،بالاخص شهید حاج غلامحسین رعیت…..

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *