خانه » محیط زیست » فیضی،معلم نونهالان و باغبان نهالها !!

فیضی،معلم نونهالان و باغبان نهالها !!

آقای رسول فیضی ، مدیر و معلم دبستان شهید فتحی مصرقان خرقان از شهرستان زرندیه را بی شک باید فرهنگی عاشق و دوستدار منابع طبیعی به حساب آورد. فیضی عزیز ،همچنین عضو گروه حافظان طبیعت نیز هست.!
در چهارشنبه ۲۳اسفند یعنی در روزهای پایانی سال ۹۶ یکی از اعضا گروه حافظان طبیعت در محل خدمت ایشان در مصرقان، حضور یافت. ۲۰دانش آموز کلاس به رسم دبستانهای خرقان از پیش دبستانی تا ششم ،همگی در یک کلاس حضور داشتند ، فرشتگانی معصوم و پاک ضمیر به پاکی طبیعت خرقان که همچون معلمشان به طبیعت و موجودات عشق میورزند.!
برای این دانش آموزان از حفظ محیط زیست و منابع طبیعی گفتیم و با فعالیتهای خوبشان در این زمینه آشنا شدیم.برای همه بچه ها ،کارت دو ستاره حافظان طبیعت به همراه کتاب و خودکار اهدا شد و قرار شد تا دانش آموزان فعالیتهای محیط زیستی خود در طی تعطیلات نوروز را نوشته و به مدرسه بیاورند تا به بهترین آنها جایزه داده شود.
آقای فیضی در این روز ،ما را به تماشای نهالهایی که به کمک بچه ها پرورش داده بود برد. تعجب آور بود که در فصل زمستان ،انهم زمستان سرد خرقان ،معلمی اینچنین خوش ذوق این همه تنوع زیستی را در کنار هم پرورش دهد.یعنی دقیقا ۲۳۰۰ نهال و بوته از اقلام :
سنجد ،بادام دیرگل ،انگوربی دانه ،گل رز درختچه ای ،رز معمولی ،رز۷رنگ،گل یاس ،گلهای متفاوت داودی ،گل محمدی ،زرشک ،بادام پوست نازک و حتی آلوئه ورا….!
آقای فیضی قصد دارد تا در سالهای آینده ،بیش از این بکارد و انها را بصورت مجانی به مردم اهدا نماید تا در کوهها و طبیعت روستا بکارند تا خاک حفظ شود و زمین سبز بماند.
امیدواریم ادارات کشاورزی ،منابع طبیعی و بخشداری هم ،از این فعالیتها حمایت کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *