خانه » محیط زیست » از بادامچه کوهی تا صنایع دستی.!

از بادامچه کوهی تا صنایع دستی.!

چندی قبل گزارشی از تولید و فروش سبدهای طبیعی که با شاخه های نازک و سبز بادامچه کوهی بافته میشد داشتیم. آقای عین الله مهدی لو ،هر هفته این سبدها و نان بندها را در کنار امامزاده سید علی اصغر ساوه بفروش میرسانند و چه کار خوب و ارزشمندی !
به همین جهت در صدد برآمدیم که گفتگویی با ایشان در منزلشان داشته و اطلاعات بیشتری از ایشان و این پیشه شریف کسب کنیم.
آقای مهدی لو ۷۳ساله و اهل روستای فرسمانه تفرش هستند.ایشان ۸ فرزند دارند ،زمستانها بیشتر در ساوه حضور داشته و در سایر فصول به باغداری و زراعت در روستا اشتغال دارند.ایشان میگفتند از پارسال یعنی سال ۹۵به علت سرما زدگی درختان انار و بعد از ۲۵سال به بافتن سبد از شاخه های بادامچه کوهی روی آورده اند.تعریف میکنند که تا ۳۰سال قبل ،بخشی از کار و درآمد اهالی روستاهای فرسمانه ،وایمند، مرق ،مرقکان و جلایر از راه سبد بافی بوده است که خوشبختانه در طبیعت منطقه نیز بادامچه کوهی به وفور یافت شده و میشود.اما با آمدن سبدها و آبکشهای پلاستیکی و آهنی ،بازار این حرفه به کسادی گرایید.
در قدیم چندین محصول از شاخه های بادامچه تولید میشد:
–خر سبد یا گاو سبد ،سبدهای عمودی بزرگ که برای ریختن علوفه و….کاربرد داشت.
— انواع سبدها برای سبزی و میوه و آبکش برنج یا دم کن غذا.
— نان بند یا لالا بند برای زدن خمیر نان در تنور.
البته با شاخه های بید قرمز و مجنون و با ترکه ها یا شاخه های انار نیز سبد میبافتند.متاسفانه همه اینها اکنون متروک شده و فقط آقای مهدیلو ،هم به جهت سرگرمی و هم برای امرار معاش در صدد احیای این هنر دستی و کاربردی برآمده است.
سالها پیش نیز آقای عزیز مهدیلو که نابینا بودند اقدام به سبد بافی مینمودند که چند سال است مرحوم شده اند.متاسفانه برخی آشنایان به دید حقارت و تمسخر به این حرفه سنتی و ارزشمند مینگرند اما این حرکات ، تاثیری در فعالیت آقای عین الله مهدی لو ندارد.
آقای مهدی لو میگوید : درختان بادامچه کوهی مثل یونجه هستند ،هر چه انها را بچینیم و هرس نماییم بهتر رشد میکنندو البته هرس شاخه های خشک و بدرد نخور هم از آن جمله است.
بزهای اهلی و وحشی و شترها هم از شاخه های بادامچه تغذیه میکنند ،البته یک نوع بادامچه نادر وجود داردکه در صورت تغذیه دامها باعث بیماری و مرگ آنها میشود که البته خیلی نادر و شکل ظاهری اش هم متفاوت است.
آقای مهدی لو از تهیه لب لبو از میوه بادامچه میگوید که در چندین مرحله ،مغز بادامچه را پس از شکستن در آبجوش ریخته و چند بار آب را عوض میکردند تا تلخی مغز از بین برود ،سپس آن را خشک کرده ،نمک میزدند و با کشمش و یا بصورت خالی مصرف میکردندو معروف بود که میگفتند :یک سیر از این لب لبو تا ۲۴ ساعت ،انسان را سیر نگه میدارد.!
حافظان طبیعت در خصوص خواص مختلف بادامچه کوهی قبلا مطالبی را نوشته بودند و در طی ۳سال اخیر نیز بیش از ۲۰۰۰۰ بذر و نهال بادامچه در مناطق مختلف طبیعت ساوه و زرندیه کاشته اند.بادامچه ها در اقتصاد مقاومتی میتوانند نقش مهمی ایفا کنند،خوشبختانه مردم و هنرمندان ساوه ،تاکنون استقبال خوبی از خرید محصولات آقای مهدی لو داشته اند….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *