خانه » محیط زیست » آخرین اخبار از انتصاب مدیران سازمان محیطزیست

آخرین اخبار از انتصاب مدیران سازمان محیطزیست

دکتر سعید محمودی سکاندار محیط زیست استان فارس شد

زیست بوم: در آخرین انتصاب سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس را منصوب کرد.

✅ به گزارش زیست بوم، سعید محمودی که در دی ماه سال ۹۵ به عنوان مدیر کل محیط زیست استان مرکزی منصوب شده بود از سوی دکتر کلانتری برای مدیریت محیط زیست استان فارس برگزیده شد.

✅ این درحالی است که پس از انتصاب کاوه مدنی و در راستای جوان سازی بدنه مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و بهره گیری از مدیران جوان و دانش آموخته، از محمودی که دارای مدرک دکترای تخصصی PhD تغییرات اقلیمی به عنوان یکی از گزینه های معاونت در سازمان حفاظت محیط زیست نام برده می شد.

✅ سعید محمودی متولد استان لرستان است و کار در محیط زیست را از این استان آغاز کرد. اقدامات اجرایی او باعث شد که به عنوان مدیرکل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان به منظور سامان بخشیدن به چالش های محیط زیستی این استان منصوب شود.

✅ تهیه طرح جامع مدیریت تالاب های بین المللی هامون، تهیه طرح مکانیزم وقوع گرد و غبار درسیستان و‌ کنترل آن، تلاش موفق آمیز برای ثبت جهانی تالاب هامون به عنوان ذخیره گاه زیستکره در فهرست یونسکو، اصرار و تاکید بر آموزش محیط بانان و برخورد قاطع با متخلفین شکار و صید یگان حفاظت از اقداماتی به شمار می رود که موجب شد کارنامه محمودی در سیستان و بلوچستان موفق ارزیابی شده و او به عنوان مدیرکل محیط زیست استان مرکزی منصوب شود.

✅ محمودی در قریب به یکسال خدمت در استان مرکزی برخورد بدون اغماض با صنایع آلاینده ای چون شرکت ایرالکو، پالایشگاه و نیروگاه شازند و … که در سال های گذشته همواره به دلیل عدم رعایت برخی از موازین محیط زیستی موجب آلایندگی و نارضایتی شهروندان شده بودند را در دستور کار قرار داد و این صنایع را ملزم به اصلاح سیستم، تغییر سوخت و رعایت مقررات محیط زیستی کرد.

✅ همکاری نزدیک با شبکه سازمان های مردم نهاد و فعالین محیط زیست و حوزه آب استان، تحول اساسی در مناطق حفاظت شده استان بالاخص هفتاد قله و افزایش چشمگیر جمعیت حیات وحش و برخورد قاطع با متخلفین شکار و تبدیل یگان حفاظت استان مرکزی به یگانی موفق در کشور، کنترل تالاب میقان و جلوگیری از افزایش ظرفیت شرکت سولفات سدیم و کنترل کامل بیماری آنفلوانزای انزای پرندگان در تالاب میقان از اقدامات موثر محمودی در استان مرکزی به شمار می رود که موجب اعتماد دوباره عیسی کلانتری به این مدیر جوان شده است.

✅ استان فارس که به دلیل گستردگی مناطق، ارزش زیستی گونه ها، چالش با معارضین، شکارچیان و برخی عشایر از استان های دشوار در حوزه محیط زیست به شمار می رود حالا آزمون تازه ای برای دکتر سعید محمودی به شمار می رود که معمولاً از چالش های مدیریتی استقبال می کند.

🍀 @zistboom

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *