خانه » محیط زیست » شناخت سرطان و پیشگیری در دبیرستان سمیه ساوه!

شناخت سرطان و پیشگیری در دبیرستان سمیه ساوه!

در طی ۳سال اخیر،مدیر، معاونان و دبیران دبیرستان دخترانه سمیه ساوه همواره در بزرگداشت مراسم محیط زیستی نظیر :هوای پاک، زمین پاک و… پیشقدم و پیشرو بوده و این بار نیز بمناسبت هفته سرطان و پیشگیری برنامه های جالبی را در روز یکشنبه ۲۴ بهمن ۹۵در آنجا اجرا کردند. در همینجا لازم است از سرکار خانم رستگار مدیریت محترم دبیرستان، سرکار خانم روز پیکر و سایر معاونین و کارکنان محترم تشکر و قدردانی به عمل آوریم…
این برنامه ها شامل اجرای سرود زیبا توسط گروه سرود دبیرستان، خواندن مقالات کوتاه توسط دانش آموزان، سخنرانی سرکار خانم شوقی در خصوص ایجاد سرطان و راه های پیشگیری از آن، سخنرانی مدیر عامل حافظان طبیعت در خصوص رابطه حفظ محیط زیست و جلوگیری از سرطان، پیروی از سبک زندگی ایرانی -اسلامی و نقش آن در سلامتی انسان و….بود. در انتهای مراسم نیز جناب اقای سالمی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ساوه، دقایقی را در این جمع صمیمی سخنرانی نمودند.
نمایشگاه زیبایی نیز در خصوص هفته مبارزه با سرطان، توسط دانش آموزان خوش ذوق ترتیب داده شده بود که در ورود به دبیرستان جلب نظر مینمود. قرار شد از سوی دوستداران و حافظان طبیعت ساوه به ۲۸ نفر از اعضاء گروه سرود و دبیران مدرسه، هدایای فرهنگی به رسم یادبود تقدیم گردد. لازم به ذکر است خانم ها :شوقی، فرجی و محمد خانی از طرف موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تنها مرکز رسیدگی به بیماران مبتلا به سرطان شهرستان ساوه در این مراسم شرکت داشته و اصولاً همکاران کمیته پیشگیری این موسسه، همواره در سطح مدارس و اجتماعات بانوان شهرستان شرکت نموده و به تنویر افکار در این زمینه میپردازند.
سومین همایش سرطان و پیشگیری نیز این هفته، ۵شنبه ۲۸ بهمن ماه از ساعت ۸صبح تا ۱۲ ظهر در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برگزار خواهد گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *